wakacej z calivita

W dzisiejszych czasach przeciętny dzień oparty jest wyłącznie na pośpiechu. Śpieszymy się niemal wszędzie: do szkoły, pracy, aby odebrać dzieci z przedszkola, zdążyć ugotować obiad i wykonać wiele innych czynności.

Wakacje wolne od stresu

Wakacje to okres, w którym powinniśmy złapać chwilę oddechu i zwolnić. Może nam w tym pomóc uświadomienie sobie wagi problemu a mianowicie fakt, że ciągła odczuwalność stresu związana z życiem w pośpiechu zwiększa ryzyko nadwagi a nawet otyłości.

Czas z tym skończyć!
Ciągły pośpiech i stres prowadzą do poważnych PROBLEMÓW ZDROWOTNYCH
,
w tym m.in. nadwagi i otyłości!

Gdy odczuwamy stres, następuje wzrost ilości wydzielanego neuropeptydu Y. Jest to neuroprzekaźnik, który odpowiada za uczucie głodu. W związku z tym przyswajamy więcej pożywienia, a jeśli oparte jest ono głównie na tłuszczach i węglowodanach, tłuszcz odkłada się i zalega w naszym organizmie.

W sytuacji wywołującej w nas silny stres do działania zostaje pobudzona tzw. oś układ współczulny – rdzeń nadnerczy. Skutkuje to natychmiastowym zaprzestaniem odczuwania głodu.

Drugi rodzaj stresu, zwany chronicznym, opiera się na osi podwzgórze – przysadka – kora nadnerczy. Wraz z uruchomieniem tej osi rośnie poziom kortyzolu, czego przejawem jest zwiększenie łaknienia. W końcu sięgamy po jedzenie, łagodząc tym samym odczuwalność stresu, ale też uzupełniając wyczerpane zasoby energii.

Z tych wszystkich powodów tak ważne jest złapanie chwili oddechu i odpoczęcie podczas wakacyjnego urlopu. Stanowczo zbyt duży procent naszego społeczeństwa na wakacje zabiera również pracę. Czy w takim układzie da się zrelaksować? Jest to bardzo trudne, a więc warto odłożyć wszystkie inne sprawy na potem i nacieszyć się latem.

Oprócz tego nie powinno zabierać się ze sobą na urlop laptopa oraz telefonu służbowego. Rzeczy te będą nas tylko niepotrzebnie rozpraszały i przypominały o nawale pracy, jaką zostawiliśmy za sobą, co może nas zachęcać do powrotu do dnia codziennego. Nie jest to pozytywne w czasie wakacji i należy tego unikać. Ponadto dobrze jest też mieć ściśle nakreślony plan urlopu w ten sposób, aby żaden czynnik nie mógł nas zaskoczyć.

Gdy będzie niesprzyjająca pogoda, musimy mieć plan B, aby nie nudzić się i wykorzystać każdą wolną chwilę jak najlepiej. Już podczas samego wypoczynku warto zadbać szczególnie o to, żeby robić to, na co mamy ochotę w danej chwili i co lubimy. Nie ma sensu robienie czegoś, czego nie cierpimy, ponieważ wtedy to wcale nie będzie służyło relaksowaniu się a wręcz przeciwnie – zaczniemy znów odczuwać stres. Surowo zabronione jest również jakiekolwiek myślenie o pracy, bowiem wspominanie o niej pobudzi w nas chęć wrócenia do pracy.

Gdy wrócimy z wypoczynku, warto jeszcze jakieś dwa dni spędzić w domu, co pozwoli nam dużo swobodniej i łagodniej powrócić do nawału pracy i długotrwałego życia w stresie. Pojawiając się na stanowisku pracy, można zasięgnąć informacji u współpracowników, dowiadując się, co działo się w firmie, gdy my byliśmy na urlopie. W ten sposób skutecznie i szybko wdrożymy się w rytm pracy i znacznie ułatwi nam to dalsze funkcjonowanie. Samo stosowanie się do tych rad przyniesie niewielkie rezultaty, gdy nie zadbamy o to, co przyswajamy. Nasza codzienna dieta powinna być obfita w magnez, owoce noni oraz witaminy z grupy B. Aby nasza walka ze stresem okazała się naprawdę skuteczna, warto zabrać te składniki ze sobą na wakacyjny urlop, ale też wprowadzić je do swej codziennej diety.

calivita i wakacje bez stresu

Magnez niweluje zmęczenie, dając nam porcję energii na każdy dzień. Bardzo ważna jest jego dodatkowa suplementacja, ponieważ podczas odczuwania stresu gwałtownie zmniejsza się ilość tego pierwiastka w organizmie. Gdy więc jesteśmy narażeni na ciągły, silny stres powinniśmy przyjmować magnez niemal przez cały czas, aby zapobiec zmęczeniu i znużeniu. Składnik ten możemy znaleźć w suplemencie diety Stress Management lub w produkcie MagneZi B6.

Witaminy z grupy B odpowiadają za proces wytwarzania się w organizmie tzw. hormonu szczęścia. Oprócz tego przyczyniają się do prawidłowego działania układu nerwowego i troszczą się o metabolizm energetyczny. Regularne przyswajanie witamin z grupy B pozwala na ograniczenie odczuwalności stresu, przez co eliminujemy też zmęczenie i znużenie. Te niezwykle cenne witaminy B znajdują się w preparacie Stress Management oraz MagneZi B6.

Owoce noni, które możemy z łatwością przyswajać, stosując produkt Polinesian Noni Juice, przywracają całemu organizmowi stan równowagi. Wpływają na większą aktywność umysłową i wydajność fizyczną.